A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_10 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_ATTIC A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_ELEVATION

dům skutečně nový z brusu vedle domácí části slyšíš zvuk ? sklářské dílny, brusu …

místo Líšnice klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, pavla krásová a david maštálka studie jaro 2017

Dům a malý sklářský ateliér je skutečně výzva, kterou jsme rádi přijali. Výsledkem jsou jak jinak, domy dva 🙂

Ondřej s Kateřinou nás oslovili v polovině roku 2016 s pozemkem a výhledem do širé dále na krajinou kolem Líšnice, která se v dálce jemně vlní. Na zadní část pozemku navazuje pole, které je nejen zárukou toho, že se zde nebude již stavět, ale především vytváří dlouhý pohled do krajiny.

Ve společných debatách jsme se shodli, že dům by měl mít venkovskou atmosféru, ve smyslu tvaru i materiálů. Zadání dům a ateliér vyústilo v nárvh dvou domů, které je možné rozdělit stavbně na jednotlivé etapy podle potřeby stavebníků. Ten velký nabízí střechu nad hlavou budoucí rodině, ten malý skrývá malý sklářský ateliér paní domu. Cesta z domu do ateliéru se tak stává symbolickou – domov i práce jsou pevně odděleny.

Garáž mezi domy má zelenou střechu, neboť je pohledově exponovaná z některých podkrovních místností – kdoví, třeba na ní časem vznike malá bylinková zahrádka, nebo jen tak letní zašívárna.

Obytná část domu je v přímé návaznosti na zahradu, ústředním motivem jsou velká omítana kamna, kolem kterých se otáčí schodiště na úroveň podkroví. Podkrovní část je věnována místnostem jednotlivých členů rodiny.

Dům je na první pohed velmi jednoduchý, zakládá si však na jemných a důmyslných detailech, které dotvářejí celek a doplňují atmosféru současného venkova.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SKETCH_10
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_ATTIC
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LISNICE_ELEVATION