A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_05

velkorysá vilasvahkrásný výhledstřešní terasa

klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, david maštálka studie červen 2013

Pozemek určený pro novostavbu rodinného domu je situovaný na severním svahu Svažitá parcela o rozloze 1125m2 se otevírá výhledu na jižní svah pod obcí Zdiby při severním okraji Prahy, výhled je díky severní orientaci svahu obdařen jihozápadním světlem.

Koncepce
Život ve vile Šeda pluje po svahu kopce, dům přirozeně využívá možnosti terénu a spojuje se se zahradou. Z ulice nenápadný malý dům se až klesáním do zahrady proměňuje v opravdovou vilu. Skromná tvář domu z ulice se rozehrává směrem do soukromé zahrady ve velkorysé rodinné bydlení. Z ulice dům působí jako dva domy, větší je vstupní bránou jak pro příchozí tak pro automobily. Tento propojuje dřevěná pergola s menším dřevěným domkem – sauny a wellness. Hlavní objekt je obdélného půdorysu, který ze vstupního 2np přechází v obdélný tvar blížící se čtverci v 1np.

Drobné měřítko vstupního průčelí klesá ve dvou hmotách ze svahu, směrem na západ se dům „rozstřihne“ a horní patro klesá obytným schodištěm do obytné části 1np. Tím se i východní polovina domu otevírá západnímu slunci a interiér domu je obohacen o velkorysý otevřený prostor haly, která je pracovnou, knihovnou a v horním patře vstupní halou do ložnic. Střechy nad jednotlivými částmi domu jsou částečně pultové nebo ploché, nad schodištěm je střecha doplněna dřevěným pochozím roštem, který přechází z horní vyhlídkové terasy na sedací schody. Obytná část je navržena v přímém spojení se zahradou dvěma terasami – západní a východní se zastřešenou verandou. Dům je uvažován jako zděný s tepelnou izolací a hrubou omítkou. Menší objekt wellness jako dřevostavba nebo zděný dům s dřevěným obkladem.

Dispozice
Vstupní 2. nadzemní podlaží se otevírá velkorysým závětřím, přes které se i z dvougaráže se skladem přechází do odděleného zádveří s šatnou. To se otevírá prosklenou stěnou do obytné haly domu se schodištěm. Horní patro je věnováno dvěma pokojům dětí a 3. ložnice je určena pro hosty. Dětské pokoje mají společnou průchozí šatnu, ze které je vstup do velké koupelny s vanou, #wc a dvojitým umyvadlem. Z chodby je přístupné společné wc, které zároveň může sloužit jako malá koupelna se sprchou pro hosty. Z haly je také přístupná technická místnost s pračkou a sušičkou. Prádlo může být však sušeno v létě i na vyhlídkové terase přístupné ze společné chodby.

Do přízemí se vstupuje otevřeným prostorem schodiště, které je i pracovnou rodinnou knihovnou vily. Společná obytná část domu se otevírá francouzskými okny na západ a sever směrem do zahrady. Schodiště směřuje do odpočinkové části se sezením , to pak přechází v jídelní a kuchyňskou část, ze které je vstup na částečně krytou terasu. Kuchyně má samostatnou spíž ve východním rohu. Na středu dipozice je elevace podlahy zvýšena o dva stupně směrem do ložnice rodičů, která má záměrně nižší strop než obytná místnost. Ložnice má vlastní koupelnu a dámskou a pánskou šatnu. V přízemí je také samostatné wc. Středem dispozice domu #je symbolicky oheň v podobě velkých kamen.

Vnitřní užitná plocha včetně garáže a technických místností domu je 234,2m2 (bez venkovních teras 48,5m2, a objektu sauny – wellness 14m2) .

Parkování majitelů domu je řešeno v rámci dvougaráže, navíc jsou k dispozici 2 parkovací stání na hraně ulice před vraty garáže.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CHABRY_SEDA_PRESENT_05