A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_BASEMENT A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SECTION_kopie A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_ELEVATION

  pod domem, před domemani muk, Nepomukmusí zůstat státnebo nebudu hrát

místo Březí u Říčan klient soukromá osoba autoři lenka křemenová & david maštálka studie jaro 2017

V Březí, kousek od Svatého Nepomuka stojí starý dům, který má nové majitele. Ti nás oslovili s přáním navrhnout na toto místo ideovou studii budoucího rodinného domu, který se nebude povyšovat nad ostatní okolní stavby a bude zde působit zcela přirozeně.

Vzhledem k tomu, ze původní domek je ve velmi žalostném stavu, rozhodli jsme jej zbourat a téměř v jeho původni stopě, postavit dům zcela nový, ovšem oproti původnímu s rovnou střechou a garáží částečně podzemí. Velmi strmý pozemek nám umožňuje v úrovni příjezdové komunikace vytvořit plnohodnotné podezmní podlaží, které poskytne dostatečný prostor nejen pro garáž, ale také místo pro sezónní sportovní načiní a další vyžití.

V přízemí, které je na úrovni zahrady je potom samotné patro pro život celé rodiny. Dospozice vychází ze společné debaty nad požadavky stavebníků.

Směrem k sousedovi jsme společně navrhli malou soukromou zahrádku, kde budou vonět bylinky, ale také zde stavebníci najdou v letním období příjemný stín.

Návrh je určen k dalšímu podrobnému dopracování v momentě, kdy se stavebníci rozhodnou toto místo zobytnit.

Studie vznikala pouze za učelem prověření možností, jak výhledově v budoucnu s pozemkem naložit.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_BASEMENT
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_SECTION_kopie
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_BREZI_ELEVATION