A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_01 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_02 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_03 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_04 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_05 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_06 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_07 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_08 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_09 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_10 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_11 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_P_INITIAL A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_P_PROPOSAL

nájemní byt

místo Praha 2 - Vinohrady klient soukromá osoba autoři lenka křemenová a david maštálka studie zima 2013 realizace jaro 2014 dodavatel Invent interiér - Pavel Bodlák řemesla Krobot interiéry - truhlařina

Majitelé nájemního bytu na Vinohradech, který byl již značně opotřebován, nás oslovili s přáním jednoduché kompletní rekonstrukce bytu. Hlavním tématem bylo původní byt v domě v Mánesově ulici z přelomu 19./20. století především prosvětlit a jemně upravit jeho dispozici, tak aby jej mohla užívat 2-4 členná rodina nájemníků.

V průběhu debat se ukázalo, že velkou potřebu vyvolávají mimoj jiné úložné prostory v ložnicích – otevřené šatny a také nevyhovující umístění kuchyně, původně oddělené od obytného prostoru s krásným balkonem. Z toho jasně vyplynul požadavek na sloučení kuchyňské a obytné části, čímž vznikly dvě velké plnohodnotné ložnice. Součástí návrhu byla kompletní rekosntrukce hygienického zázemí, které v sobě zároveň integruje technickou místnost s pračkou.Kotel i pračka jsou skryty za posuvnými dveřmi a neruší tak čistý prostor koupelny s prostorným sprchovým koutem.

Vybavení bytu je koncipováno většinou jako pevné vestavné kusy nábytku, doplněné o solitérní pohovky, stolky vše v jemných pastelových barvách, které dodávají bytu příjemnou domácí atmosféru.

Střední část bytu včetně šaten jsme navrhli ve světlých bílých tónech, tak aby prostor oproti předchozí výmalbě působil světle a přívětivě, všechny tři pokoje jsou naopak pojednány ve třech odstínech pastelových barev. Koncept kontrastu barev se odráží též v samotných parketových podlahách jednotlivých pokojů.

Týden po dokončení rekonstrukce se našel první spokojený nájemník, čímž započal nový život v jednom z bytů na Vinohradech.

Realizace
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_01
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_02
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_03
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_04
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_05
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_06
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_07
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_08
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_09
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_10
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_F_FINAL_11
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_P_INITIAL
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAGUE_TRICOLOR_P_PROPOSAL