A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_01 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_08 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_03b A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_04 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_07 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_10 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_09 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_02 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_11 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_05 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_06 A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_INITIALSTATE A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_PROPOSAL A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_SECTION A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_DETAIL

nový koncept pití čaje

místo Praha 8 - Karlín, Křižíkova 115 klient teamountain - martin špimr autoři lenka křemenová a david maštálka studie podzim 2013 realizace prosinec 2013 dodavatel atelier mánes - jakub vávra řemesla noren - alžběta a vít

Kamenný obchod Tea Mountain, přináší na scénu nový zážitek vychutnávání čaje, současné způsoby přípravy i tradiční degustaci. Martin Špimr a Ilona Pilčíková od začátku spolupráce s a1 debatovali nový směr prezentace čaje a otevřeli tak místní, leckdy uzavřenou, kulturu čajovníků širší veřejnosti.

interiér obchodu
Dva světy, dvě atmosféry…
Pití čaje v klidu tmavé klenby a prodej vyjímečných chutí ve světlé, zemité barvě.
Prostor původního obchodu v Křižíkove ulici v pražském Karlíně, je pomyslně rozdělen zlatou linkou na dvě části, která se klene téměř středem obchodu.

Černá omítka s příměsí uhlíků a slámy vytváří ambientní atmosféru, takže při vstupu je zákazník vytržen z ruchu ulice a může se usadit k degustaci a nebo se soustředit ve světlé prodejní polovině obchodu na nákup a prezentaci čajů. Sezení pod černou klenbou je u stolků doplněno ohořelým sloupem se zlacenou dutinou, odkud vystupuje žlutě zářivé světlo, je to malý reflektor, který objímá samostatnou atmosféru každého stolku.

Prodejní pult a police s vystaveným zbožím, je proveden z jasanových fošen s vyjímečnými detaily, jako je čajového moře z vloženého pískovce, což je jednoduše řečeno děrovaná deska, na které se připravuje čaj a odlitá voda stéká snadno ze stolu, aniž by se musela utírat. Prodejní pult má také svůj světlený sloup, je totiž místem nejen k prodeji, ale i k degustaci. Mezi jemné detaily, které si vedle vyjímečných čajů může zákazník užívat až na druhý pohled patří ohořelý kryt váhy, nebo provazové úchyty otvorů pracovní desky.

Vytříbený detail a nenásilná vrstevnatost patří mezi hlavní jmenovatele celého návrhu interiéru Tea Mountain.

Realizace
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_01
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_08
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_03b
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_04
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_07
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_10
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_09
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_02
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_11
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_05
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_F_FINAL_06
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_INITIALSTATE
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_PROPOSAL
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_SECTION
A1_W_WRK_INT_RETAIL_TEAMOUNTAIN_P_DETAIL