A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_10 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_SITEPLAN_kopie A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_ATTIC A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_ELEVATION

  nejdelší dům v jizerkách

místo Tanvald klient soukromá osoba autoři pavla krásová, david maštálka, lenka křemenová studie léto 2017 dodavatel TFH dřevěné skeletové domy s.r.o.

Až budete hledat nejdelší dům v Jizerských horách, zavítejte do Tanvaldu. Najdete jej ve velmi strmém svahu nad klikatící se silnicí do Desné.

I proto mu říkáme štrůdldům. Mimochodem stavebníci jsou gurmáni s vytříbeným stylem pro vaření a štrůdl lze považovat za svého druhu Meisterstück.

V domě si najde každý své místo a společné cesty se vždy protnou, jak jinak než v kuchyni. Dlouhá veranda nabízí v horách tolik potřebnou krytou cestu, ale také příjemný stín. Spojuje zároveň všechny části domu. Každému kdo zavítá jako host, nabídnou stavebníci patřičné soukromí.

I přestože je dům skutečně dlouhý, v kraijně je velmi nenápadný, dalo by se říct až dokonale všední. Stavebníci mají představu, že půjde o letní byt, my však v atelieru uzavíráme sázky, jak rychle se příležitostným bytem stane právě ten aktuálně trvalý …

Projekt
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_SKETCH_10
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_SITEPLAN_kopie
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_ATTIC
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_STRUDLDUM_P_ELEVATION