A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_01 A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_02 A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_03 A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_05_B A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_06

V rámci prezentace našeho ateliéru na Pecha Kucha Night v Tokiu jsme poznali několik skvělých kolegů

  • Pecha Kucha Night vol.41 Tokyo, Japan
místo Tokio ostatní za fotogorafie díky Petru Holému - řediteli českého centra v Tokiu !

V rámci našeho putování po Japonsku jsme v roce 2007 prezentovali vybrané práce našeho ateliéru na Pecha Kucha Night vol.41 přímo v samotném prostoru SuperDeluxe, který pro tento účel vybudovali Astrid Klein a Mark Dytham.

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu právě Astrid a Mark, kteří jsou zároveň zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture .

Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností.

“Dejte do ruky architektovi mikrofon, a jste lapeni na hodiny”, popisuje počátek hledání formy a svoje dosavadní zkušenosti s prezentacemi Mark Dytham. Aby byla tato hrozba vyloučena, hledal formát, který by byl jasně daný. Klíč dostal jméno PechaKucha (japonský výraz pro zvuk konverzace): každý mluvčí má k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.
www.pecha-kucha.org

Staví se
A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_01
A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_02
A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_03
A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_05_B
A1_W_WRK_ACT_PCHKCH_TOKIO_F_ACTION_06