A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_04 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_02 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_03 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_01 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_09 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_06 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_07 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_08 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_10 A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_05 2011-05-08-111541A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_P_INITIALSTATE A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_P_PROPOSAL_NEW

nejen banka !

  • Nový koncept interiéru poboček České spořitelny a.s. pro mladé – vyzvaná soutěž – 1.místo
místo Hradec Králové UHK klient Česká spořitelna a.s. autoři lenka křemenová a david maštálka studie leden 2011 realizace říjen 2011 dodavatel Tresoral s.r.o. specialisti projektu Atelier Simona Group s.r.o.

Nová experiemntální pobočka pro mladé klienty České spořitelny by dle a1architects neměla být pouhou bankou. Motto návrhu:“Nejen banka“ vychází z nové koncepce prostoru, který by kromě bankovních služeb poskytoval místo pro setkání a jedinečný interiér v autorské spolupráci s mladou uměleckou scénou.

koncepce
Vycházíme z toho, že většina mladých klientů je nedílnou součástí některé ze sociálních sítí, které nabízí virtuální prostor pro setkání. Nová pobočka na UHK by mohla podobný „sociální“ prostor nabízet fyzicky. A to v podobě volně přístupného mobiliáře anebo hot spotu wifi v okolí pobočky. Spořitelna by tak fungovala nejen pro své klinety. Vnější plášť pobočky by měl komunikovat s kolemjdoucími v podobě dotykových LCD poskytující informace z bankovního světa, ale také například ze světa kultury. Chytrý způsob jak navázat zajímavý a jedinečný dialog s mladou generací je vedle poskytnutí nového mobiliáře a on-line prostoru, také spolupráce s mladou uměleckou scénou. Pobočka by tak v podobě prosvětlené galerie, nabídla vedle svých služeb též svůj prostor autorskému dílu jednoho z mladých výtvarníků. Česká spořitelna by se mohla stát příjemnou součástí života celé komunity školy.

Realizace
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_04
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_02
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_03
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_01
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_09
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_06
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_07
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_08
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_10
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_F_FINAL_05
2011-05-08-111541A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_P_INITIALSTATE
A1_W_WRK_INT_RETAIL_HRADEC_CSAS_UHK_P_PROPOSAL_NEW