A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_10 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_ATTIC A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_ELEVATION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_ELEVATION02

na původním místě pod vzrostlým jasane čekám na první svítání

místo Horní Maxov klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, david maštálka, pavla krásová studie jaro 2016

V Horním Maxově, stojí v údolí už nějaký pátek malá horská chalupa.

Vzhledem k tomu, že si prošla historicky poměrně nažádoucími úpravami a její kondice není ani po stavěbní stránce úplně ideální, shodli jsme se se stavebníky, že společně najdeme její novou podobu. Novostavbu, která bude ctít původní měřítko, zastavěnou plochu i materiály a celkově přístup k okolní přírodě, která však zároveň uvnitř nabídne prostor současným požadavkům na novostavbu v CHKO.

Jedná se již o čtvrtou stavbu navrhovanou v CHKO Jizerské hory, atak jsme uplatnili naše bohaté zkušenosti nejen s místní samosprávou, ale také zkušenosti z putování po místních horách. Chalupa v sobě citlivě odráží regionální prvky, které však interpretuje současným jazykem.

Uvnitř se skrývá dispozice dělená typicky na světnici a zázemí (oproti původního hospodářskému) v podobě sauny, technické místnosti a toalety. V podkroví jsou tři ložnice pro pětičlennou rodinu a společná koupelna s báječným výhledem na protější svah.

V horách nesmí pochopitelně chybět krytá veranda proti nepřízni počasí a jedna sluneční terasa naopak pro letní slunění. Součástí stavby je poměrně velký dřevník a prostor pro uložení zahradní techniky nebo sezónního sportovního vybavení.

Už se těšíme až společně zahájíme příští rok stavbu. Bude to taková naše verze maximální chaloupky v Maxově.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_SKETCH_10
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_ATTIC
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_ELEVATION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MAXOV_P_ELEVATION02