A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_01 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_02 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_03 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_04 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_05 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_06 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_07 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_08 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_09 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_10 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_11 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_12 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_13 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_14 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_15 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_16 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_17 A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_P_INITIALSTATE A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_P_PROPOSAL

navržená s láskou

místo Jílové u Děčína klient Křemenovi autoři lenka křemenová a david maštálka studie leden 2012 realizace červenec 2012

Pro architekta není asi krásnějšího, ale zároveň i složitějšího úkolu, než navrhovat cokoliv pro vlastní rodinu. A tak jsme na začátku roku 2012 začali řešit návrh nové kuchyně s jídelnou ve starém německém domě ze 30. let 20. století, který jeho původní stavitelé používali jako administrativní budovu k přilehlé pile. Dům prošel v 80. letech celkovou rekonstrukcí a byl rozdělen místním bytovým podnikem na 3 samostatné jednotky, tak jako většina podobných objektů v Sudetech. Rodiče tento dům v 90. letech opět spojili, ale již pro účely bydlení v rodinném domě. Postupnými úpravami docházelo k jeho zabydlování, ale kuchyně s jídelnou zůstávala pořád tatáž z 80. let. Nastal konečně čas i na její na změnu.

interiér
Cílem rekonstrukce interiéru starého domu bylo vytvořit atmosféru současného venkova za použití tradičních materiálů v kombinaci s materiály a vybavením z 21. století.
Hlavním tématem celého návrhu se stala maminčina vášeň v modro-bílých vzorech keramiky a porcelánu. Její sbírka nádobí ve staré kuchyni neměla prostor vyniknout. Vedle barevnosti bylo zásadní celou dispozici malých místností chytře propojit, tak aby se v kuchyni a jídelně mohla pohodlně setkávat i širší rodina. Nakonec nezůstalo jen u kuchyně a byla upravena i koupelna a toaleta včetně podlah navazující ložnice a vstupní haly se šatnou.

materiál
Místnosti jsou propojeny prkennou podlahou z běleného dubu. Bílá barva nebo bělené dříví vestavěného nábytku je podkladem pro jednotlivé kusy interiéru, které v něm hrají hlavní roli. Kachlová kamna navržená jako oblý roh jsou uprostřed dispozice a jejich účel prozrazuje pouze oblá nika s modře glazovanými kachli, celá jejich hmota je skryta šamotovou omítkou s bílou malbou. Dalším výrazným prvkem je masivní dubový stůl, jako místo setkávání, který podtrhuje modrobílá šachovnice svítidla. Papírové stínidlo jsme navrhli a vyrobili na míru přímo pro tento prostor. V neposlední řadě je důležité samotné nádobí, které je uloženo v policové stěně z bíle mořeného dubu. Na její šíři nenápadně navazují i parapety oken s bílými kryty radiátorů.
Kuchyňská linka samotná je čistě bílá včetně pracovní plochy z umělého kamene, v kontrastu s tmavě modrým obkladem stěn a modro-bílým vzorem dlažby.

Při navrhování jakéhokoliv bydlení, jde o to co nejlépe poznat jeho uživatele, jeho přání a sny, a to se může asi nejlépe podařit přímo ve vlastní rodině, kde se známe nejvíce!

Realizace
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_01
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_02
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_03
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_04
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_05
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_06
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_07
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_08
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_09
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_10
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_11
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_12
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_13
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_14
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_15
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_16
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_F_FINAL_17
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_P_INITIALSTATE
A1_W_WRK_INT_FLAT_JILOVE_MOMS_KITCHEN_P_PROPOSAL