A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ATTIC A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ELEVATION01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ELEVATION02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ELEVATION03

v Krkonoších jí nehledejte Pardubice ? přihořívá …

místo Pardubice klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, david maštálka, pavla krásová studie jaro 2016

Aleš nalodil děti i Ninu do kanoe a vydali se společně jako obvykle do města. Na cestě tam nemusí nikdy tolik pospíchat, protože Pardubice jsou dolů po proudu.

Je to už takový víkendový rituál – lodní výprava tam i zpátky. častějši však podnikají cestu do školy, nebo do práce na kole a někdy podle nálady i pěšky. Malá labská bouda, která jim poskytuje střechu nad hlavou se nachází na samotném kraji města v těsné blízkostí Labe a hustých rákosových houštin. Je tady skutečně božský klid, tedy je pravda, že v některé letní měsíce je nábřežní „promenáda“ plná, avšak Malá labská je mírně v ústraní.

Chata postavená na místě původní vyhořelé stavby má svébytnou, ale přitom nenápadnou podobu, která do místní krajiny velmi dobře zapadá. Vzhledem k tomu, že nejbližší domy jsou opravdu daleko, musí být úplně svépomocná. Je to náš první dům koncipovaný jako ostrovní systém, elektřinu zabezpečují fotovoltaické panely za pomoci sluneční energie, dům vytápí nejenom kamna na dřevo, ale take plynový zásobník a standardní kotel, ohřívající také teplou užitkovou vodu. Právě potřebné limity ostrovního domu společně s místními regulativy pro rekreační objekty, pevně definovaly tvar domu, jeho umístění a v neposlední řadě též orientaci vůči světovým stranám.

Uvnitř najdete jeden veký společný prostor s kuchyní, jídelnou zašívárno-pracovnou a krásným výhledem jižním směrem. Po obou stranách této velké společné místnosti jsou nejenom „kajuty“ pro všechny členy posádky, ale také potřebné technické zázemí. Každý kousek je vymyšlen do posledního milimetru a přizpůsoben potřebám stavebníků, protože důmyslný návrh je u podobně kompaktních staveb jejich hlavní devizou – vše má své místo a přesně tak to mají Aleš s Ninou rádi 🙂

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ATTIC
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ELEVATION01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ELEVATION02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_MALA_LABSKA_P_ELEVATION03