A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_01 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_02 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_03 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_04 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_05 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_06 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_07 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_08 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_09 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_10 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_11 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_12 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_13 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_14 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_INITIALSTATE A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_GROUNDFLOOR_PROPOSAL A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_DETAIL_01 A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_DETAIL_02

Svět venku a svět iluzí dělí filmová klapka baru, jde o kultovní atmosféru…

místo Praha - Žižkov, Biskupcova ulice 31 klient pro-AERO o.s. a městská část Praha 3 autoři lenka křemenová a david maštálka spolupráce Silviě Luběnová - Maestrokatastrof - svítidla studie prosinec 201 realizace prosinec 2011 dodavatel ARCUS Růžička s.r.o. specialisti projektu APS projekt s.r.o. řemesla Dodavatelské služby s.r.o.

Aero je kino, ve kterém se budete vznášet…

Kultovní klubové kino s vlastní specifickou atmosféru, kterou vedle samotného prostoru utváří především zážitky, akce a lidé s ním spojení.

Když nás provozovatelé kina oslovili s možností navrhnout rekonstrukci baru a předsálí, tak jsme rozhodně neváhali. Největší otázkou však byly podmínky samotného zadání: „Dokázali byste navrhnout interiér baru do čtrnácti dní a posléze vše prosadit před investorem, kterým je Praha 3, následně vše projednat s daným projektantem a nakonec vše uhlídat při realizaci?“. Vzhledem k tomu, že patříme mezi velké fanoušky kina šli jsme do toho bez zaváhání.

I přes počáteční drobné konfrontace s investorem se podařilo zachovat některé specifické detaily jako třeba subtilní ocelové rámy původních oken a snad i celkově lehce „syrový“ pocit z klubového kina. Nový prostorný bar obslouží oproti předchozímu větší počet hostů. Pro spolupráci na svítidlech jsme oslovili Silvii Luběnovou aka maestrokatastrof, která autorsky pojednala 24 kulatých žárovek. Osvětlení celého prostoru nabízí několik různých hladin dle aktuální potřeby, od prosvětlenného předsálí až po atmosféru nočního baru. Barevnost jsme záměrně ponechali v tónech černé, bílé a škále několika zelených odstínů, které byli charakteristické pro staré Aero.

Předsálí propojuje motiv černobíle pruhované podlahy, která funguje jako pomyslná filmová klapka oddělující realitu od světa iluzí, ve kterém už se budete jenom vznášet…

Realizace
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_01
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_02
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_03
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_04
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_05
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_06
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_07
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_08
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_09
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_10
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_11
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_12
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_13
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_F_FINAL_14
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_INITIALSTATE
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_GROUNDFLOOR_PROPOSAL
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_DETAIL_01
A1_W_WRK_INT_ENTERTAINMENT_PRAHA_AERO_P_DETAIL_02