A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_F_SITU A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_SITE_PLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_GROUND_FLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_FIRST_FLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_ELEVATION_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_ELEVATION_01

malý domek, za to velký sokl!

místo Děčín klient soukromá osoba autoři lenka křemenová a david maštálka studie březen 2012

V údolí Labe na severu Čech se víc než, kde jinde, objevují domy s krásnými kamennými podezdívkami a sokly a to od nejmenších chaloupek po famózní německé vily z počátku 20. století. Návrh kamenného domu ve stráni labského údolí si tento fenomén propůjčuje a z tradičně pasivního prvku architektury vytváří výjimečný prostor pro život s vůní trávy a čerstvé hlíny na dosah. Dům má tak kamenné pouze přízemí, v němž jsou navrženy hlavní obytné místnosti, které se otvírají velkými okny na jihovýchod s výhledem do údolí Labe.
Přízemí je v podstatě velkým soklem malého domku, který je světem sám pro sebe, je domácí knihovnou s pracovnou a příležitostně i místem pro hosty domu. Stejně jako tradiční sokly se přízemí domu zařezává do travnatého svahu, který volně přechází v jeho zelenou střechu, na níž stojí horní dřevěný domek se zimní zahradou. Domek je jakýmsi malým prostorem navíc, kde si mohou jeho obyvatelé užívat jedinečné výhledy na tok řeky Labe skrze krásné východní rohové okno.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_EXTERIER_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_R_INTERIER_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_HILLSIDE_F_SITU
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_SITE_PLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_GROUND_FLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_FIRST_FLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_ELEVATION_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_VILSNICE_P_ELEVATION_01