A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_10 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_11 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_ATTIC A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_SECTION_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_SECTION_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_ORTHOGONAL_VIEW_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_ORTHOGONAL_VIEW_02

život okolo atria nejen pro kočičí mazlíky

místo Sudovo Hlavno klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, david maštálka a elenka fialková spolupráce zuzana sagitariová studie leden 2016

Karolína, David a jejich šest koček nás oslovili k návrhu menšího rodinného domu, propojeného se zahradou, kterou v jejich případě představuje opravdu skvělé místo na kraji rostlé zástavby obce. Zahrada pro ně bude druhým domovem a proto jsme jí doslova pustili částečně domů. Malé atrium se stalo středem domu, který nejenom přináší světlo, ale poskytuje prostor kočkám i ostatním členům domácnosti. V převaze by se skoro dalo říct, že Karolína s Davidem bydlí u koček – kdoví, každopádně dům naplňuje jejich vize ke všeobecné spokojenosti.

Veškerý život se odehrává v jedné úrovni – podkroví je využito pouze jako úložný prostor, nebo zašívárna. Cílem je se ze všech místností dostat rovnou ven a to buď rovnou na zahradu v případě ložnic, anebo na terasu pod střechou v případě obytné části.

Součástí spolupráce není pouze dům, ale také ostatní vazby na pozemku – přístřešek pro parkovací stání, málá dílna a sklad dřeva. V neposlední řadě nesmí chybět malý polozapuštěný sklípek pro vlastní výpěstky o kterých má Karolína už jistou představu.

Dům se nachází na okraji obce, atak se zahrada přirozeně rozšiřuje krásným výhledem do rovinnaté krajiny středočeského kraje.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_10
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_S_SKETCH_11
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_ATTIC
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_SECTION_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_SECTION_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_ORTHOGONAL_VIEW_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_HLAVNO_CATS_P_ORTHOGONAL_VIEW_02