A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_ATTIC A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_ELEVATION 2017-04-22-121827A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_SITEPLAN

vinař ? básník ? nikoliv, zahradník !

místo řepnice klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, tereza schneiderová a david maštálka

Dům pro vinaře, básníka a taky trochu zahradníka s rodinou, je určen pro odpočinek po úmorné práci na nedaleké Žernosecké vinici.

Víno bude jistě autentické i s trochou potu, kterému se stavebník na rozpálene vinohradu nevyhne.

Dům s lucernou stojí v obci, která bývala dřívě bohatá a radostně vzkvétala až do nešťastného odsunu … Dům s lucernou je vlastně stodolou s domem a lucernou, neboť od počátku bylo přáním stavbníka dům posatvit právě do stodoly v horní části pozemku.
Krásná kamenná stodola k tomu skutečně sama vybízí. S respektem jsme navrhli dům, který se skrývá uvnitř, střechu jen jemně zvedá, abychom mohli stabilizovat původní zdivo a nad střechu samotnou se vysunuje vyhlídková věž v podobě malé lucerny. Lucerna z venku vypadá vcelku nenápadně, podobně větrací věž v nejvyšším patře sýpky.

Vestavba stodoly nám umožňuje pracovat také s prostorem mezi původní kamennou zdí a novým domem. Vzniká tak zastíněná letní veranda, nebo malá zahrádka u ložnice ve štítu.

Slunce už zapadá je čas se vrátit domů a najít ve sklepě ve stráni nějakou archivní lahvinku místní provenience.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_ATTIC
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_ELEVATION
2017-04-22-121827A1_W_WRK_ARC_HOUSE_REPNICE_P_SITEPLAN