A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_FIRSTFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_SECTION A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_ELEVATION_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_ELEVATION_03

Výhled na Bílou Bystřici, dva rybníky a Krušné hory kol kolem

místo Pernink klient soukromá osoba autoři lenka křemenová, tereza schneiderová, david maštálka studie listopad 2012

Dům je navržen jako jednoduchá kompaktní stavba, osazená podél příjezdové silnice a zároveň paralelně s vrstevnicemi terénu, s orientací severo-jižní. Objekt je jednopodlažní, s přízemím domu částečně zapuštěným pod úroveň svažitého terénu, s pultovou střechou kopírující spád svahu tak, aby se novostavba plynule zapojila do okolní krajiny. Sokl domu, jenž vyrovnává terénní nerovnosti, je obložen kamennou na sucho skládanou zídkou, čímž se odkazuje na místní tradiční konstrukční postupy.
Ze severu je dům chráněn samostatně stojící dvougaráží, která je od domu odsazena na šířku pracovní terasy, jenž je částečně krytá a tvoří tak závětří pro vstup do domu a krytý předprostor pro práci a pobývání obyvatel domu venku za nepříznivého počasí. Podél stěny garáže je terasa ukončena dřevníkem – prostorem na skladování topného dřeva. Pobytová terasa, která přiléhá k domu podél jižní fasády, volně navazuje na okolní terén a rozšiřuje vnitřní obytný prostor.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_R_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_FIRSTFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_SECTION
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_ELEVATION_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_PERNINK_WHITE_STREAM_P_ELEVATION_03