A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_10 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SITEPLAN_INTIAL A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SITEPLAN A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_GROUNDFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_FIRSTFLOOR A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SECTION01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_ELEVATION01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SECTION02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_ELEVATION02

MOnika + ŠTěpán = MOŠT

místo Černošice klient soukromá ososba autoři lenka křemenová, david maštálka, zuzana sagitariová studie léto 2016

Monika se Štěpánem nás oslovili k návrhu budoucího rodinného na velmi sympatické parcele v Čečrnošicích. Místo má svou specifickou a kouzelnou atmosféru, původně zde totiž byla ovocná zahrada a v jednom z rohů pozemku stojí ještě starý zahradní domek.

Zahradu jsme navštívíli společně poprvé na jaře 2016, sluníčko tehdy příjemně hřálo a jarní zahrada pučela ve všech koutech. Okolní zástavba je původní, od počátku jsme tedy věděli vůči čemu se stavebnící společně s námi, chtějí vymezit, kde jsou krásné výhledy a také to jak na zahradě putuje slunko. Hlavním přáním Moniky i Štěpána, bylo totiž slunko zdržet doma co nejdéle 🙂

Zahrada je lehce svažitá a protože Monika fotí, využili jsme její nejnižší část pro umístění fotoateliéru, který nepotřebuje zároveň tolik světla, jedná se totiž o severovýchodní cíp zahrady. Atelier je součástí domu, má však krom propojení s vnitřkem domu, také svůj vlastní vstup. Vzhledem k tomu, že pozemek je v podstatě ze dvou stran obklopen komunikací ať již automobilovou, nebo pouze pěší, navrhli jsme dům umístit s akcentem na vytvoření oblého nároží. Orientace domu je přizpůsobena výhledům, součástí stavby je garáž a dílna zároveň s domem chytře propojená nízkou střechou, navazující na vstupní zádvěří. Stavba garáže vytváří a příjemně uzavírá pohledy na zahradu ze sousedící ulice.

Dům je členěn do dvou podlaží, přičemž část spojená se zahradou je věnována společným obytným místnostem, kuchyni a potřebnému technickému zázemí. Naopak část v patře je věnována čistě soukromí celé rodiny, využívající soukromé terasy na obou koncích domu s krásnými výhledy do okolí.

Měřítko a hmota domu odpovídá jak na požadavky stavebníků, tak respektuje okolní zástavbu, která je skutečně rozmanitá. Jak ve vnější formě, tak uvnitř domu pracujeme v některých místech, chytře s jemnými křivkami, které propojují přirozeně nejenom jednotlivé místnosti, ale také dům se zahradou. Zahrada bude i nadále částečně ovocnou, zahradní domek do budoucna nahradí altán pro rozjímání, popíjení čaje, nebo zkrátka jen lebedění.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_SKETCH_10
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SITEPLAN_INTIAL
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SITEPLAN
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_GROUNDFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_FIRSTFLOOR
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SECTION01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_ELEVATION01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_SECTION02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_CERNOSICE_MOST_P_ELEVATION02