A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_01 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_02 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_03 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_04 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_05 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_06 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_07 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_08 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_09 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_10 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_11 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_12 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_13 A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model

malá divoká, zároveň vlídná, s krajinou srostlá, Lesvílka

místo divočina kdesi na okraji Prahy stavebník soukromá osoba studie 2022 realizace plánována 2023 (aktuálně projekční příprava)

Anežka a Marek mají krásný pozemek „daleko od lidí“ kdesi na okraji Prahy. Je to les, je to zahrada, je to zčásti bývalý vinice, je to divočina.

Stavět se zde musí velmi opatrně s respektem ke každému kvítku i stéblu trávy. Stávala zde malá chata, která poskytla dobrý základ pro velikostí malý, ale duchem velký, rodinný dům – chcete-li lesní vilku. Báječný výhled do korun stromů, ale i na věž kostela na horizontu. V létě ticho a klid. Návraty domů budou balzámem na duši z tepajícího velkoměsta.

Na velmi omezeném půdorysu jsme společně našli prostor pro obytnou místnost s kuchyní, pracovnou a přímým propojením s parádní vyhlídkovou terasou pod střechou. Střechu tvoří huňatá kštice z vysoké trávy, menších keříků a kdoví, třeba časem i maliník. K domu patří rozsáhlý pozemek, kde se odehraje část pěstební, obnova malého sadu, možná i na víno dojde. Nesmí chybět ani sauna opodál domu a nespočet drobných cestiček, zídek – to vše v duchu místní divočiny.

Lesvílka bude divoká, ale zároveň nabídne vlídné teplo domova skryté kdesi na okraji Prahy …

Projekt
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_01
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_02
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_03
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_04
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_05
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_06
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_07
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_08
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_09
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_10
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_11
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_12
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA_R_13
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model
A1_W_WRK_ARC_HOUSE_LESVILKA Model