A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_01 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_02 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_03 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_04 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_05 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_06 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_07 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_S_SKETCH_01 A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_GROUNDPLAN A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_INITIAL_STATE A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_ROOF A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_SECTION

jeden podsaditý, druhý čahoun jeden dřevěný, druhý ze skla jeden hřeje, druhý v zimě odpočívá v chladu

místo okolí Prahy klient soukromá osoba autoři lenka křemenová & david maštálka studie léto 2014

Čajový dům v Přemýšlení není určen jen k přemýšlení, ale především k odpočinku svého majitele.

Nachází se na rozlehlém pozemku u stávajícího rodinného domu v obci nedaleko Prahy. Jednu hranici pozemku tvoří vysoký les, který kryje čajovému domu záda. Majitelé si užívají výhled na protější údolí.

Součástí čajového domu byl požadavek na malý skleník pro vegetaci všelikého druhu. Majitel je náruživým zahradníkem, neboť zahrádka pro něj znamená odpočinek od náročného zaměstanání.

Propojit dvě takto odlišné funkce se nám po několika pokusech podařilo až za cíleného kontrastu obou objektů – jeden menší / druhý čahoun, první dřevěný / druhý skleněný, první vyhřívaný / druhý v zimě v období vegetačního klidu.

Zatímco čajový dům má střechu v podobě širokého klobouku s travnatou střechou, tak skleník se naopak natahuje za každým paprskem slunka.

Tiše si tam stojí v zahradě, oba na společném podnose a majitel si vždy vybere podle nálady jaký druh odpočinku si zvolí, zda-li svou vášeň v pletí a pěstění, nebo naopak lahodný šálek čaje.

Staví se
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_01
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_02
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_03
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_04
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_05
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_06
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_F_MODEL_07
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_S_SKETCH_01
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_GROUNDPLAN
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_INITIAL_STATE
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_ROOF
A1_W_WRK_ARC_TEA_ZDIBY_PREMYSLENI_P_SECTION