A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_02 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_04 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_03 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_01 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_05 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_06 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_07 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_08 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_09 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_S_02 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_S_03 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_S_04 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_INITIAL A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_PROPOSAL A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_SECTION_02 A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_SECTION_01

o tom proč se vyplatí mít klidně malý byt, ovšem s velkou terasou

místo Praha - Podolí klient soukromá osoba autoři lenka křemenová a david maštálka studie červen 2013 realizace léto 2014 dodavatel Invent interiér - Pavel Bodlák specialisti projektu S+S Projekty řemesla Krobot interiéry - truhlářské práce technický dozor Miloslav Steiner

Architektonické řešení vychází z jemného přehodnocení stávající dispozice, kdy namísto původní malé kuchyně navrhujeme, dle přání investora, útulný malý dámský pokoj s knihovnou a toaletním stolkem. Kuchyně se tak nově přesouvá do obytné části a je potřeba ji oddělit dvěma dveřmi od hygienického zázemí. Tento bod řeší návrh předsazenou obytnou stěnou s krásnou dřevěnou dýhou, velkou nabídkou úložného prostoru a s barevně řešenými nikami pro televizi, knihy, sochy a další drobné doplňky interiéru. Celkově je vestavěné vybavení navrženo jako velmi elegantní a zároveň minimalistické, tak aby jakkoliv nerušilo celkový prostor. Akcent je potom kladen na různé doplňky, které bude možné oproti vestavěným materiálům, kdykoliv možné vyměnit za jiné.

Kuchyně tvoří kompaktní část stěny a je navržena z konfekčního vybavení (například IKEA) s dopracováním na straně truhláře (deska, boky, apod.). Pracovní desku a vůbec celou hlavní plochu kuchyně je možné zatáhnout jemně průsvitnou roletou, přičemž ve večerním čase bude tato roleta působit jako zajímavý „lampión“ a veškerý pracovní „pořádek“ na kuchyňské lince zůstane skryt.

Vstupní hala je s obytným prostorem propojena přímo, původní dřevěné dveře budou odstraněny a přechod bude odlehčen zaobleným rohem. Prostor tak bude působit plynuleji a pohyb ze vstupní haly bude přirozenější – opticky se navíc hlavní část zvětší.

U vstupu je navržena velká šatna na oděvy a další potřeby. Přímo naproti hlavnímu vstupu je pánský pokoj s řadou šatních skříní a velkou knihovnou, jejíž další funkcí je umístění projektoru. Projekce probíhá na stěnu vestavěných skříní odkud bude možné od stropu spustit plátno.

Terasa je pojednána jako vyhlídková s lehkým přestřešením (uvidíme jak proběhne jednání s úřadem památkové péče. Nicméně konstrukce je navržena jako subtilní ocelová s maximálním respektem k objektu jako takovému a celkový dojem by neměl být rozhodně rušivým prvkem stávající podoby objektu. Část konstrukce by sloužila jako pergola pro popínavé rostliny a část by byla navržena s plastovým přestřešením – zejména proto aby se dal prostor využít i v letním dešti. Projednání konstrukce proběhne paralelně mimo rekonstrukci bytu, aby případné námitky, či debata nenarušila celkový předpokládaný harmonogram rekonstrukce.

Dveře na terasu jsou v současné době velmi nízké, návrh tedy vzhledem k pravděpodobné plánované výměně oken, počítá s tím, že nové dveře budou navrženy, tak aby bylo zachováno vizuálně původní dělení – avšak křídlo se bude otevírat od shora dolů, čímž bude zajištěn pohodlný průchod na terasu.

Hygienické zázemí je navrženo jako plně praktické s povrchem cementové stěrky (bezesparý povrch) opatřené proti vlhkosti s doplňky například z dubu, který odolá celkové vlhkosti těchto prostor.

Realizace
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_02
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_04
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_03
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_01
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_05
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_06
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_07
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_08
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_F_09
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_S_02
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_S_03
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_S_04
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_INITIAL
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_PROPOSAL
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_SECTION_02
A1_W_WRK_INT_FLAT_PRAHA_PODOLI_SECTION_01