stejně jako Island
je dům spojením syrové zemitosti
s tepajícím srdcem uvnitř
MístoVík Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová, david maštálka, matěj žaloudek Studiebřezen 2015
Popis
Když jsme před lety s naším letním stanem brázdili Island, tak nás ani ve snu nenapadlo, že ve Víku, který jsme si velmi oblíbili pro svou ideální polohu k pozorování Papuchalků, budeme jednou navrhovat novostavbu rodinného domu.

Kristina a Richard nás oslovili s touhou splnit si svůj sen a sice dům a homestay ve Víku, kde také poslední léta žijí i pracují.

Dům se inspiruje okolní krajinou, se kterou přirozeně splývá svým tvarem, materiály, ale i měřítkem. Okolní trávy se povalují na střeše a kamenný sokl je pevně spjatý se zemí. Hosté obývají úroveň přízemí a užívají si kontaktu s lehce drsnou, ale fascinující ohnivou zemí. Kristina a Richard s rodinou si mezitím v horním patře užívají výhled na moře, ze kterého tiše trčí tři kamení strážci pobřeží, za kterými sem jezdí tolik lidí.

Studie prošla v konceptu schválením v dubnu místní samosprávou a tak jsme zahájili aktivní práci na jejím dokončení, abychom se mohli záhy pustit do spolupráci s místními inženýry.

Island je naše tajná touha a už se těšíme až poletíme na některý z kontrolních dní, tentokrát to už třeba nebude cesta pod zmoklý letní stan, kdoví :)