nájemní byt


MístoPraha 2 - Vinohrady Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová a david maštálka Studiezima 2013 realizacejaro 2014 DodavatelInvent interiér - Pavel Bodlák ŘemeslaKrobot interiéry - truhlařina
Popis
Majitelé nájemního bytu na Vinohradech, který byl již značně opotřebován, nás oslovili s přáním jednoduché kompletní rekonstrukce bytu. Hlavním tématem bylo původní byt v domě v Mánesově ulici z přelomu 19./20. století především prosvětlit a jemně upravit jeho dispozici, tak aby jej mohla užívat 2-4 členná rodina nájemníků.

V průběhu debat se ukázalo, že velkou potřebu vyvolávají mimoj jiné úložné prostory v ložnicích - otevřené šatny a také nevyhovující umístění kuchyně, původně oddělené od obytného prostoru s krásným balkonem. Z toho jasně vyplynul požadavek na sloučení kuchyňské a obytné části, čímž vznikly dvě velké plnohodnotné ložnice. Součástí návrhu byla kompletní rekosntrukce hygienického zázemí, které v sobě zároveň integruje technickou místnost s pračkou.Kotel i pračka jsou skryty za posuvnými dveřmi a neruší tak čistý prostor koupelny s prostorným sprchovým koutem.

Vybavení bytu je koncipováno většinou jako pevné vestavné kusy nábytku, doplněné o solitérní pohovky, stolky vše v jemných pastelových barvách, které dodávají bytu příjemnou domácí atmosféru.

Střední část bytu včetně šaten jsme navrhli ve světlých bílých tónech, tak aby prostor oproti předchozí výmalbě působil světle a přívětivě, všechny tři pokoje jsou naopak pojednány ve třech odstínech pastelových barev. Koncept kontrastu barev se odráží též v samotných parketových podlahách jednotlivých pokojů.

Týden po dokončení rekonstrukce se našel první spokojený nájemník, čímž započal nový život v jednom z bytů na Vinohradech.