geniální dispozice,
která stále funguje!
MístoPraha 7 - Letná Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová, david maštálka, zuzana sagitariová Studieléto 2015 realizacejaro 2016 Dodavatelinvent interier s.r.o. Řemeslahnt výroba historického nábytku s.r.o.
Popis
Krásný prosluněný byt ve čtvrtém patře funkcionalistického činžovního domu v Praze na Letné stačilo jemně upravit a vznikl skvělý 5+kk. Cílem návrhu bylo maximální zachování všech původních detailů a materiálů, mezi které vedle podlah a dveří s originálním kováním patří i jedinečné parapety z černého umělého kamene.
Původní dispozice byla upravena jen přemístěním kuchyně ze "servisní" polohy s pokojem pro služebnou do středu dění velkorysého obytného pokoje, který je rozdělen původní prosklenou stěnou. Obytný pokoj s kuchyní je navržen skrz celý trakt domu atak jsme jej doplnili ještě o druhou prosklenou stěnu, která je kopií původních skládacích dveří, vznikly tak dva samostatné pokoje přímo spojené s kuchyní s jídelnou. Z původní kuchyně vznikla spojením s komorou a pokojem služebné příjemná ložnice s vlastní prostorvou vanou a umyvadlem včetně "walk in" šatníku.
Dispozice velkorysého bytu tak získala komfort dvou wc a dvou koupelen, který je pro velikost bytu 115m2 dnes standardem.

Vybavení bytu je navrženo v jednoduché černobílé kombinaci vestavných nábytků kuchyně s drobnými detaily z březové překližky. Použitá barevnost sleduje původní detaily.

Je skvělé pokračovat na geniální práci a jen drobnými zásahy posunout její potenciál pro dnešní život!