Výspy mraků
se třepí a trhají -
Hora a Měsíc.

(Macuo Bašó)
MístoPraha 1 - Malá Strana - Kampa Klientsoukromá osoba Japan/Czech Autořilenka křemenová, david mštálka, tereza schneiderová SpolupráceLandscape4you Vojtěch Vecán (autor původní prostorové koncepce), Michaela Tomišková (design skla a svítidel na míru), Klára Šumová (design nábytku a kování), Michal Bačák (design dekorů a ilustrací) Studieleden 2013 realizacepodzim 2012 - jaro 2017
Popis
Věříme, že každý dům či byt může nabízet unikátní detaily a vyjímečná malá místa jako například niky pro květiny, lavici v okně s krásným výhledem, tajnou skrýš apod. To vše pro vychutnání si prchavého okamžiku rozličných ročních období, letního vánku, nebo naopak pohledu lhce padající sněhové vločky.

Takové detaily by měly být vždy ušity na míru danému místu a jeho obyvatelům. V projektu Kampa jsme se rozhodli vedle krásného výhledu na pražský Hrad, umocnit jako hlavní motiv vášeň majitelů pro onyx, který je zároveň vzpomínkou na cesty po Itálii.

Bylo výzvou pracovat s konkrétním kamenem, který jsme zpracovali v podobě motivu měsíce nad postel hlavní ložnice. Západní večerní slunko probleskující vrtsvou průsvitného zelenožlutého kamene, tak každý večer připomíná, že brzy vyjde právě měsíc.

Motiv měsíce vnímáme jako prvek navozující velmi klidnou a harmonickou atmosféru soukromé části bytu.

Panoramatický výhled z okna vnímáme v kontrastu k měsící jako denní prvek.

Součástí projektu bylo navázat na rozpracovaný koncept půdorysu, který jsme se snažili jemnými vstupy celkově sladit a sjednotit, tak aby celý byt vytvářel jeden harmonický celek.

Veškeré materiály od prkenných podlah přes originální obklady až k jednotliým kusům nábytku, byly pečlivě diskutovány po celou dobu přípravy projektu jak s majiteli, tak s profesionály ze strany budoucích dodavatelů.