nejen banka !
Ocenění
MístoHradec Králové UHK KlientČeská spořitelna a.s. Autořilenka křemenová a david maštálka GrafikaCAP - Alexey Klyuykov a Vít Svoboda Studieleden 2011 realizaceříjen 2011 Specialisti projektAtelier Simona Group s.r.o. DodavatelTresoral s.r.o.
Popis
Nová experiemntální pobočka pro mladé klienty České spořitelny by dle a1architects neměla být pouhou bankou. Motto návrhu:"Nejen banka" vychází z nové koncepce prostoru, který by kromě bankovních služeb poskytoval místo pro setkání a jedinečný interiér v autorské spolupráci s mladou uměleckou scénou.

koncepce
Vycházíme z toho, že většina mladých klientů je nedílnou součástí některé ze sociálních sítí, které nabízí virtuální prostor pro setkání. Nová pobočka na UHK by mohla podobný "sociální" prostor nabízet fyzicky. A to v podobě volně přístupného mobiliáře anebo hot spotu wifi v okolí pobočky. Spořitelna by tak fungovala nejen pro své klinety. Vnější plášť pobočky by měl komunikovat s kolemjdoucími v podobě dotykových LCD poskytující informace z bankovního světa, ale také například ze světa kultury. Chytrý způsob jak navázat zajímavý a jedinečný dialog s mladou generací je vedle poskytnutí nového mobiliáře a on-line prostoru, také spolupráce s mladou uměleckou scénou. Pobočka by tak v podobě prosvětlené galerie, nabídla vedle svých služeb též svůj prostor autorskému dílu jednoho z mladých výtvarníků. Česká spořitelna by se mohla stát příjemnou součástí života celé komunity školy.