perla mezi českými klenoty
MístoVězeňská 9, Praha 1 KlientMike Pearls s.r.o. Autořilenka křemenová a david maštálka Grafikamarta maštálková Studieprosinec 2012
Popis
V Praze na Starém městě nedaleko ikonické Pařížské ulice vzniká jedinečný obchod s perlami s názvem Mike Pearls.

Koncepce
Převýšený a dlouhý obchodní prostor se nachází v přízemí obytného domu z konce 19. století ve Vězeňské ulici, a prochází skrz celý trakt domu až do dvora. Svou podélnou geometrií prostor sám o sobě asociuje a vybízí k cestě do jiného světa, světa snů a jedinečných chvílí s odleskem luxusu. Zadáním a jeho hlavním tématem je prezentace výjimečných perel a šperků z nich vyrobených. Atmosféra místa je decentní a elegantní cestou za zrcadlo, je delikátní pohádkou s minimalistickým designem. Dokonalý detail miniaturního měřítka šperků v obchodě zvýrazňuje kontrast tmavých tlumených barev se smetanovými odstíny.

Interiér
Podélný trojdílný prostor sjednocuje v celé délce klenutý podhled černo-šedé barvy, která přechází plynule z klenby na stěny. Tmavý odstín stěn se zastavuje o hrany vysokého dřevěného světlého soklu, který v sobě skrývá úložné prostory v podobě skříněk a zásuvek. Samotné šperky jsou zarámovány v prosklených a nasvětlených vitrínách, které jsou vsazeny do tmavé stěny. Sokl smetanových skříněk místy přechází v oblouková zrcadla. Ve smetanovém laku je proveden veškerý soliterní nábytek obchodu - prodejní pult nebo podsvětlené kruhové vitríny s elegantně subtilními nožkami. U vstupu do obchodu stojí vysoká vitrína v podobě jakési surrealistické skleněné panenky, která ve svém nitru ukrývá ty nejlepší kousky perel v obchodě. V zadní části obchodu je stolek určený pro bližší prezentaci šperků zákazníkovi s pohodlným sezením v křesílkách.

vstup a výloha
Dřevěný rám portálu včetně výlohy je navržen v černošedé barvě a je doplněn černými doplňky v podobě textilní markýzy a nástěnného poutače - prosvícené černé perly s logem Mike Pearls.