v Krkonoších jí nehledejte
Pardubice ?
přihořívá ...
MístoPardubice Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová, david maštálka, pavla krásová Studiejaro 2016
Popis
Aleš nalodil děti i Ninu do kanoe a vydali se společně jako obvykle do města. Na cestě tam nemusí nikdy tolik pospíchat, protože Pardubice jsou dolů po proudu.

Je to už takový víkendový rituál - lodní výprava tam i zpátky. častějši však podnikají cestu do školy, nebo do práce na kole a někdy podle nálady i pěšky. Malá labská bouda, která jim poskytuje střechu nad hlavou se nachází na samotném kraji města v těsné blízkostí Labe a hustých rákosových houštin. Je tady skutečně božský klid, tedy je pravda, že v některé letní měsíce je nábřežní "promenáda" plná, avšak Malá labská je mírně v ústraní.

Chata postavená na místě původní vyhořelé stavby má svébytnou, ale přitom nenápadnou podobu, která do místní krajiny velmi dobře zapadá. Vzhledem k tomu, že nejbližší domy jsou opravdu daleko, musí být úplně svépomocná. Je to náš první dům koncipovaný jako ostrovní systém, elektřinu zabezpečují fotovoltaické panely za pomoci sluneční energie, dům vytápí nejenom kamna na dřevo, ale take plynový zásobník a standardní kotel, ohřívající také teplou užitkovou vodu. Právě potřebné limity ostrovního domu společně s místními regulativy pro rekreační objekty, pevně definovaly tvar domu, jeho umístění a v neposlední řadě též orientaci vůči světovým stranám.

Uvnitř najdete jeden veký společný prostor s kuchyní, jídelnou zašívárno-pracovnou a krásným výhledem jižním směrem. Po obou stranách této velké společné místnosti jsou nejenom "kajuty" pro všechny členy posádky, ale také potřebné technické zázemí. Každý kousek je vymyšlen do posledního milimetru a přizpůsoben potřebám stavebníků, protože důmyslný návrh je u podobně kompaktních staveb jejich hlavní devizou - vše má své místo a přesně tak to mají Aleš s Ninou rádi :)