lebedit si v horách
pozorovat krajinu
a provětrat hlavu ...
Místojizerské hory Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová, pavla krásová, david maštálka Studiejaro 2016 realizacepodzim 2016 DodavatelTFH dřevěné skeletové domy s.r.o.
Popis
Když nás stavebníci s tématem drobné stavby v horách oslovili - zajásali jsme - Jizerky jsou naše "láska" a poměrně často se sem vracíme, nejen vzhledem k bezpočtu projektů, které zde společně s našimi stavebníky postupně realizujeme.

Tématem byl prostor pro odpočinek v krajině v blízkosti původní horské chalupy - lebedín - střecha nad hlavou, prostor pro setkání s rodinou, přáteli, anebo jen tak samotné pozorování hor. Místo bylo předem určeno původními předky - stavěli jsme v místě původní malé sklářské dílny - skutečně malé. Fragmenty zdí nám byli inspirací a zároveň limitem, odhalili jsme v průběhu prací skálu a ani tak jsme se společně se stavebníky nevzdali původní ideje - drobné stavby v přírodě.
Přes všechny neduhy, které stavbu doprovázeli jsme společně šťastní, že se nakonec podařilo naplnit původní očekávání.

Fotili jsme v zimě, kdy má altán obzvlášť kouzelnou atmosféru a hezky vyniká z okolní krajiny, kde se v ostatních ročních obdobích jinak přirozeně ztrácí. Časem přibudou též snímky z jara či podzimu, jak výše psáno Jizerky jsou naše srdeční záležitost.