designblok 2015
Místopraha - václavské náměstí Klientprofilmedia s.r.o. Autořilenka křemenová a david maštálka Studieléto 2015 realizacepodzim 2015 DodavatelTFH dřevostavby s.r.o., LASVIT s.r.o.
Popis
Krmelec je jednoduchá dřevěná stavba, umístěná nejčastěji v místě hustě osídlené oblasti ať už zvěří, či lidmi. Slouží pro přikrmování, které se obvykle provádí v podzimním a zimním období, kdy je nedostatek potravy a zároveň je též obvykle velká poptávka po designu všeho druhu, neboť jsou s blížícími se svátky připravené peněženky.

Do krmelce se zakládá seno pro přikrmování lesních savců z čeledě jelenovitých (jelen, daněk, srnec apod.), ale také se sem tam přihodí pro přilepšení nějaký kus nábytku, nebo jiný bytový doplňek pro obyvatele měst, obcí i samot lačné po designu. Kromě toho bývají krmelce ještě doplněny o korýtka, kam se vkládá tzv. liz, což jsou obvykle větší hroudy kamenné či hořečnaté soli, pro pána tvorstva zde najdeme často rozličné mondéní doplňky.

Krmelec plný objektů současného designu (zejména svítidla) dává divákům prostor odprostit se od mnohdy nedostupných a často zbytných kousků, setrvat na čerstvém vzduchu, provětrat si hlavu a promyslet pečlivě do čeho investovat - to vše díky tomu, že z krmelce zkrátka žadný kousek nevyndáte ... Elementární a časem prověřený archetyp stavby zároveň připomíná, že kvalitní design je ten, který má jasnou funkci, nevytváří líbivou iluzi, neskrývá se za prázdná gesta a bude svému majiteli sloužit nejen pro potěchu oka, ale i ducha a v neposlední řadě pro konkrétní použití.

Objekt Krmelec se stává nepřehlédnutelným poutačem uprostřed veřejného prostoru Václavského náměstí a zároveň decentní kritikou přesycenosti, která se skrývá za pomyslnou svobodou trhu.

Rozhodně však nemusí vznikat obavy, že by snad návštěvník lačnící po neobjeveném a novém odcházel nenasycen, bude tomu jako každý rok spíš naopak. Podobně i zde však platí, že dietní chyba se nevyplácí.

Přejeme příjemný zážitek a DOBROU CHUŤ !