venku prší
kamna hřejí
dům Zahradníkův
MístoHorní Polubný Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová & david maštálka Studiejaro 2017
Popis
Když nás Zuzka s Petrem oslovili na konci 2016 do malé soutěže na podobu jejich nově pořízené chalupy v Horním Polubném, rozhodně jsme neodmítli a pustili se směle do spolupráce.

I přestože bylo přáním stavebníků objekt zachránit, doporučili jsme po několika osobních zušenostech starou chalupu zbořit a postavit novou.

Takovou, která vhodně využije některé stavební prvky předchozí stavby, zachová původní sklep a ve své nové podobě poskytne dostatečný prostor pro širokou rodinu a přátele stavebníků odpovídající aktuálním potřebám i požadavkům. Hlavním motivem pro nás byly velká setnice s kamny - oheň jako střed horského domova, společná kuchyně a především chytré propojení exteriéru s interiérem skrz závětrné verandy.

Oddělený letní a zimní vstup, jedna ložnice pro "staroušky" na úrovni přízemí, ostatní pokoje potom v podkroví, doplněné navíc o vyhlídkovou saunu v předním sedlovém vikýři.

Zuzka s Petrem zvolili nakonec pro dopracování naše přátele z jiného ateliéru, kteří jim odvážně nabídly rekonstrukci ... Nám tak nezbývá, než jim popřát hodně štěstí, vítr do plachet, dostatečné monžství času, zkrocení rozpočtu a především hladký průběh stavby včetně radostného užívání stavby :)

Stavbu budeme v ateliéru sledovat, neboť opodál připravujeme Štrůdldům, jeden z našich oblíbených projektů.