dům pro snílky

MístoPraha Kbely Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová, david maštálka, tereza schneiderová Studieléto 2015
Popis
Ten výhled je dechberoucí, támhle je Milešovka, ne? To víš ... 10,5 metrů nadzahradní výška je zkrátka něco co jsem si přál od počátku.

Mezitímco je Vladimír s přáteli na komínové lávce unešen výhledem na Sněžku, Vilém zrovna sestavuje v jeho pracovně, vedle horní terasy, stroj času. Všichni jsou tak trochu rádi i v klidu, že k cestování vesmírem se rozhodl Vilém prozkoumat tentokrát možnosti vody a tak i přestože je podlaha mezi toaletou, ateliérem a pracovnou plná malých loužiček od toho neustálého cestování, je to lepší varianta, než když posledně shořela zahradní budka, včetně již téměř hotového šiškometu.

Oproti tomu Sofie Valentýna ve svém pokoji v patře pod atelierém, hned mezi ložnicí Kateřiny a Vladimíra i Viléma, zrovna popisuje do svého sešitu život strašilky, která do sebe souká poslední list z maliníku co roste dole na zahradě vedle lísky. Sofie miluje zoologii a botaniku, z botaniky potom obzvlášť chleba s lučinou a pažitkou.

A Kateřina ? Ta zrovna sbírá bylinky do báječné jarní polévky. Vysadila je tentokrát na zkoušku na ten kousek zahrady, kam dopadá celoročně slunko. Kateřina potřebuje být na zahradě a zároveň doma, i proto se dům otevírá hned několika velkými okny v přízemí do nevelké, ale přitom velmi hezké a opečovávané skryté zahrady. Zároveň potřebuje prostor do výšky, ale ne vlastně až tak moc, stačí jen trochu - hlavní je velký prostor, kde se dá tančit, snít, zpívat a vést dlouhé rozhovory.

Malá Berta, která je tu zrovna na prázdninách se snaží dosáhnout na klapky piána a Josef zkoumá co se děje v útrobách kamen. Teta Johana měla sice všechny děti touhle dobou hlídat, ale jak to tak bývá, zamyslela se v křesle vedle knihovny a její myšlenky se začínají projevovat poměrně hlasitě.

Skoro by se dalo říct, že to co zde mají všichni včetně domu společného, je tak trochu" hlava v oblacích", JJ snílci.