život okolo atria
nejen pro kočičí mazlíky
MístoSudovo Hlavno Klientsoukromá osoba Autořilenka křemenová, david maštálka a elenka fialková Spoluprácezuzana sagitariová Studieleden 2016
Popis
Karolína, David a jejich šest koček nás oslovili k návrhu menšího rodinného domu, propojeného se zahradou, kterou v jejich případě představuje opravdu skvělé místo na kraji rostlé zástavby obce. Zahrada pro ně bude druhým domovem a proto jsme jí doslova pustili částečně domů. Malé atrium se stalo středem domu, který nejenom přináší světlo, ale poskytuje prostor kočkám i ostatním členům domácnosti. V převaze by se skoro dalo říct, že Karolína s Davidem bydlí u koček - kdoví, každopádně dům naplňuje jejich vize ke všeobecné spokojenosti.

Veškerý život se odehrává v jedné úrovni - podkroví je využito pouze jako úložný prostor, nebo zašívárna. Cílem je se ze všech místností dostat rovnou ven a to buď rovnou na zahradu v případě ložnic, anebo na terasu pod střechou v případě obytné části.

Součástí spolupráce není pouze dům, ale také ostatní vazby na pozemku - přístřešek pro parkovací stání, málá dílna a sklad dřeva. V neposlední řadě nesmí chybět malý polozapuštěný sklípek pro vlastní výpěstky o kterých má Karolína už jistou představu.

Dům se nachází na okraji obce, atak se zahrada přirozeně rozšiřuje krásným výhledem do rovinnaté krajiny středočeského kraje.