z výtežku DESIGN HELP o.s. 2010 jsme zrealizovali nový interiér chodby lůžkového oddělení, děkujeme všem, kdo nás podpořili!!!
Místofakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha Klientnadační fond Janele, Odd. klinické hematologie FNKV Autořilenka křemenová, marta maštálková, petra kasová, david maštálka Grafikamarta maštálková Studiepodzim 2010 realizacekvěten 2011 Dodavatelhnt truhlářství, wiesner hager - židle, sanela - dřez + armatury
Popis
Na jaře 2011 občanské sdružení Desig Help zrealizovalo za dosud získané finanční prostředky nový interiér společného prostoru pacientů na lůžkovém oddělení Klinické hematologie FNKV. Nový interiér proměnil utilitární chodbu v příjemnější prostředí s nádechem domácí atmosféry. V průběhu chemoterapie, kterou se většina pacientů s krevními chorobami na oddělení léčí, je příjemné místo k odpočinku nutností. Z chladné nemocniční chodby se stala kuchyňka s posezením, kde se mohou hospitalizovaní pacienti setkat se svými příbuznými nebo si uvařit čaj a odpočívat mimo nemocniční pokoj a zároveň realizace interiéru zlepšila ergonomii pracovní plochy pro zdravotní sestry, které v části chodby využívají nový vestavěný nábytek pro ukládání lůžkovin a zdravotnických pomůcek.
Realizace úprav tohoto interiéru byla kompletně financována z výtěžku z prodeje kolekce šperků Design Help za rok 2010 a za laskavé podpory firem Wiesner-Hager, Sanela a truhlářství HNT . Architektonický návrh interiéru vypracovali a1 architects bez nároku na honorář.