Zlatý český ručičky ...
aneb jak udělat i z návštěvy u zubaře chvilku pohody
Publikace
MístoBlanická ulice 32, Praha KlientRadek Pokorný a Dita Hašková D.VISION Autořilenka křemenová a david maštálka SpolupráceAlexey Klyuykov & Vít Svoboda / CAP realizace2009 - 2010
Popis

Interiér stomatologického centra propojuje motiv dřevěné oblé stěny, která zároveň vytváří přirozené oddělení mezi čekárnou a ordinacemi. V čekárně je kromě příjemné textury dubové dýhy všudypřítomná malba od Alexe Klyuykova a Víta Svobody z CAP s odlehčenou zubní tématikou ve zlaté barvě. Motivy vtipně ironického "graffiti" plynule pronikají do stomatologického centra z ulice a uvolňují jinak napjatou atmosféru čekajících pacientů. Zakřivená linie dubové stěny prochází i do prostoru ordinací a v kombinaci se světlým obkladem bílošedé mozaiky vytváří klidné prostředí pro soustředěnou a citlivou práci lékařů. Dubová dýha je použita v kontrastu s bílým vybavením ordinací, kde bílá barva přirozeně asociuje čistotu, která je pro lékařské prostředí důležitá a přirozená. V interiéru se propojuje živý charakter přírodního materiálu s dokonalostí bílé barvy v harmonický a klidný prostor. Ordinace jsou vedle speciálních lékařských svítidel nad jednotlivými pracovišti, prosvětleny sérií přisazených kruhových světel různých velikostí, která volně plynou i do čekárny pacientů.

Vzhledem k novým prostorovým nárokům stomatologického centra a potřebě samostatného vstupu z parteru, bylo nutné přehodnotit dispozici původního prázdného bytu a nebytových prostor v přízemí domu. Vzájemným propojením vznikly dvě samostatné stomatologické ordinace, jedna společná ordinace ortodontistky s hygienistkou, místnost pro panoramatické RTG, velkorysá čekárna a v neposlední řadě zázemí specializovaného provozu centra, které zahrnuje kvalitní prostředí pro odpočinek lékařů. Zbylý prostor původního bytu byl využit pro garsoniéru přístupnou z domovní chodby bytového domu. Nutné změny dispozice z 19. století si vyžádaly poměrně náročné statické a stavebně technické řešení včetně nového napojení veškerých médií potřebných pro jednotlivá pracoviště.

Centrum D.VISION se otevřelo začátkem roku 2010 a těší se nyní spokojenými pacienty a velkorysým příjemným prostorem pro specializovanou práci profesionálních lékařů.