Chytrým propojením místností může i z 57m2 vzniknout velkorysé bydlení
Publikace
MístoPraha Pohořelec KlientAlena a Adolf Křemenovi Autořilenka křemenová a david maštálka Spoluprácejakub filip novák Studiečerven 2007 realizacekvěten 2008 DodavatelRAF s.r.o. ŘemeslaSlavomír Kováč - truhlář Technický dozorA1 OstatníEster Havlová - fotografie
Popis

Základním požadavkem pro návrh bylo jednoduché a efektivní řešení bytu. Hlavní koncepcí prostoru se stal návrh minimalistického vestavěného vybavení včetně stolové desky, která má v dipozici svou pevnou pozici a je ve své podstatě součástí kuchyňské linky.

Dalším z požadavků klienta byla volba snadno udržovatelných materiálů jako například HPL lamináty, skleněná mozaika či lité podlahy. To vše z důvodu, že byt je rekonstruován s cílem dlouhodobých pronájmů individuálním nájemníkům. Součástí návrhu je kompletní výměna všech okenních otvorů za jejich přesné kopie vzhledem k historické lokalitě ve které se byt nachází a dále byl předmětem řešení také návrh společné předsíně se sousedícím bytem.

Vzhledem k tomu, že specialitou našeho ateliéru jsou světla na míru, neodolali jsme ani zde a ústředním motivem obytného prostoru jsou světla LA1GHT 02 a LA1GHT 03.